Kalendarz
Październik 2019
P W Ś C P S N
« Sie    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

WARSZTATY PLASTYCZNE – To wspaniała zabawa kształtująca zdolności manualne dzieci jak również wyobraźnię. Jest to również forma odpoczynku i wyciszenia dla dzieci. Zajęcia odbywają się pod okiem opiekuna.

Oferujemy:

 • Warsztaty Plastyczno-Entomologiczne – Polegają na malowaniu figurek owada. Podczas warsztatów uczestnicy poznają najbardziej niezwykłe informacje o owadach. Dowiadują się w jaki sposób pracują entomolodzy i jak są zbudowane owady. Ta taka lekcja biologii podczas zabawy. Sposób przekazywania wiedzy jest dostosowany do wieku uczestników. Tak ozdobione eksponaty dzieci zabierają do domu.
 • Mały Entomolog-Artysta – W czasie trwania warsztatów dzieci pod okiem przewodnika lepią figurki owadów z plasteliny, modeliny lub masy solnej. Wykonane modele młodzi rzeźbiarze mogą zabrać ze sobą. Zajęcia te są połączone z przekazywaniem informacji o owadach.
 • Warsztaty tematyczne – Zajęcia manualne z gotowych elementów lub wykreowanie nowego przedmiotu.
 • Warsztaty paleontologiczne – polegają na wypreparowaniu małych owadów z
  gipsowego bloczku. Dzieci poznają technikę pracy paleontologa oraz różne ciekawostki z życia owadów.

ZABAWY Z ANIMATOREM – Zabawy o określonej tematyce prowadzone w terenie przez animatora, który wprowadza uczestników w ciekawy i bajkowy świat. Wspaniała forma rozrywki dzięki której dzieci mogą się wybiegać, uczą się współpracy i integrują.

 • ZABAWA W PIRATA – Uczestnicy zabawy otrzymują wskazówki z mapką, za pomocą których znajdują miejsce z kolejną wskazówką, aż dotrą do miejsca, gdzie ukryty jest skarb. Po zdobyciu łupu dzieci dzielą się upominkami, znajdującymi się wewnątrz skrzyni i zabierają je na pamiątkę. Piraci po drodze muszą wykonać szereg czynności i zdobyć określone umiejętności. Zabawa uczy dzieci orientacji w terenie, pracy w zespole, a także rywalizacji.
 • PODCHODY INDIAŃSKIE – Uczestnicy zabawy otrzymują materiały do wykonania pióropuszy oraz farby do malowania twarzy, aby przybrać barwy prawdziwych Indian. Dodatkowo napotykają na wskazówki, po których dotrą do wodza. Wódz nadaje im nowe imiona, odbywa z nimi rytuał tańca, opowiada o tradycjach prawdziwych Indian, a także rozdaje na pamiątkę amulety. Podczas wyprawy do wodza napotyka ich mnóstwo niespodzianek i przeszkód, które muszą pokonać. Zdobywają również określone umiejętności. Zabawa uczy dzieci orientacji w terenie, pracy w zespole, a także rywalizacji.
 • BAJKOWE SPOTKANIE – Znana i uwielbiana przez dzieci bajkowa postać zaprasza do super zabawy. Spotkanie z żywą maskotką to wspólne tańce, konkursy i zabawy z duża dawką humoru,  które z pewnością uatrakcyjnią pobyt i sprawią wiele radości zarówno młodszym jak i starszym. Do wyboru: KOT GERFILD, SCOOBANY PIES, KRÓLICZEK, PSZCZÓŁKA, LENIWIEC. Czas trwania zabawy: 45 min.

PIKNIK Z PIECZONĄ KIEŁBASKĄ – W ramach tej atrakcji grupa może odpocząć od zabaw i napełnić brzuszki. Każdy uczestnik może sam upiec sobie kiełbaskę. Grupa otrzymuje kiełbaski, pieczywo, dodatki typu musztarda i ketchup, tacki, sztućce oraz sok.


SPŁYWY KAJAKOWE – Na terenie Parku znajduje się baza wypożyczalni kajaków. Park bezpośrednio sąsiaduje z rzeką Gwda i Czernicą. Spływ kajakowy jest to świetna forma spędzenia aktywnie wolnego czasu dla każdej grupy wiekowej. Rzeka jest dzielona na kilka odcinków w zależności od stopnia trudności.

Więcej informacji pod nr tel. 600 839 908 lub bezpośrednio w kasie biletowej.

 • Dowolna liczba uczestników.
 • Konieczna wcześniejsza rezerwacja.
 • Znajomość regulaminu spływu kajakowego.
 • Zasady bezpieczeństwa na wodzie.
 • Zasady używania kamizelek asekuracyjnych.
 • Koszt transportu.
 • Transport uczestników spływu na miejsce wodowania oraz powrót po zakończonym spływie wg cennika.
 • Uczestnicy spływu kajakowego nie ponoszą dodatkowych opłat za wstęp do Parku.

Nr rachunku bankowego:
BGŻ/O PIŁA 57 2030 0045 1110 0000 0352 1440


KULIG Z PIKNIKIEM – W okresie zimowym, kiedy mamy śnieg, w Parku organizowane są kuligi. Każdy rozpoczyna się o pełnej godzinie. Czas przejażdżki 30 min. Po zakończonym kuligu grupa idzie na piknik.


SPOTKANIE Z WIELKANOCNYM ZAJĄCZKIEM – w czasie oczekiwania na wiosenne, radosne święta Wielkanocne serdeczne zapraszamy wszystkie dzieci do Doliny Wielkanocnego Zajączka. Moc atrakcji i nietuzinkowych zabaw tylko u nas! 


SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM – W okresie przedświątecznym zapraszamy wszystkie dzieci na spotkanie ze Św. Mikołajem. W tym wyjątkowym okresie również czeka na dzieci moc atrakcji. Zapraszamy!