Na terenie Parku
nie ma możliwości
płatności kartą
kredytową

Kalendarz
Grudzień 2017
P W Ś C P S N
« Gru    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Zapraszamy Państwa do malowniczo położonego miejsca, Parku Owadów w Lubnicy, gdzie w otoczeniu przyrody, lasów i rzek można wspaniale spędzić czas. Na początku XX wieku powstała tu elektrownia wodna, w której teraz mieści się restauracja „Stary Młyn” wraz z bazą noclegową. Budynek i wnętrze zostało odrestaurowane z zachowaniem starych elementów, co dodaje urokliwego klimatu. Szczególnego charakteru tego miejsca dodaje również przepływająca bezpośrednio przy Parku rzeka Gwda .

Dolina rzeki Gwdy jest obszarem chronionego krajobrazu, który wyróżniania się walorami przyrodniczymi, krajobrazowymi, kulturowymi oraz zróżnicowanym ekosystemem. Teren Parku znajduje się w tzw. otulinie rezerwatu cisów.

Park „ Owadogigant” w Lubnicy swoją działalność rozpoczął w 2012 roku, gdzie na pograniczu trzech województw (wielkopolskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego) powstała ścieżka edukacyjno – rekreacyjna z owadami –gigantami.  Staraliśmy się w jak największym stopniu odzwierciedlić budowę tych małych zwierzątek, tak często przez nas niezauważanych.

Klimatu naszemu miejscu dodaje również fakt, że dookoła otacza nas kompleks leśny, gdzie czasami można spotkać dzikie zwierzęta.

Od samego początku oferujemy naszym gościom rozrywkę, są to dmuchane zamki, plac zabaw, wykopaliska paleontologiczne, zabawy z animatorem, basen z łódkami, gokarty i wiele innych.

Dokładamy wszelkich starań, by wraz z rozpoczęciem kolejnego sezonu na dzieci czekały nowe atrakcje i niespodzianki.

Dużą popularność zdobyła także Dolina Św. Mikołaja, gdzie na dzieci co roku czeka moc atrakcji i przygód. To właśnie w tym magicznym zimowym okresie dzieci najbardziej cieszą się, gdy mogą spotkać Mikołaja i  pobawić się z nim.